Parapety kamienne lub drewniane

Osoby gruntownie remontujące mieszkanie lub budujące właśnie swój nowy dom, stają w końcu przed wyborem parapetów. Do jednych z najbardziej stylowych i popularnych należą dziś warianty drewniane oraz kamienne, ale… czy można jasno określić, które są lepsze?

Parapety z kamienia to dobra inwestycja na długie lata, ponieważ naprawdę ciężko je zniszczyć. Dlatego nawet gdy okna staną się już nieszczelne, kamienny parapet pozostanie niewzruszony. Wybierając parapet zewnętrzny, dobrze postawić na granit, który jest najlepszym materiałem pod względem odporności na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak mróz czy opady deszczu lub gradu. W przypadku parapetów wewnętrznych wybór materiału jest zdecydowanie większy. Oprócz granitu czy ponadczasowego marmuru polecamy konglomeraty kwarcytowe, które są łatwe w pielęgnacji i ze względu na bogatą gamę kolorystyczną dają wiele możliwości aranżacyjnych. Warto również rozważyć wysokiej jakości drewno – ocieplające wizualnie każde pomieszczenie.

Parapety kamienne

Niezależnie od rodzaju kamienia, są odporne na niemal wszystkie uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem można stawiać na nich nawet najcięższe donice z kwiatami czy rodzinne pamiątki. Nie straszny im również ewentualny wosk ze świeczek czy odparzenia po gorącym lampionie. Należy liczyć się jednak z tym, że ich dosyć surowy, charakter nie wpisze się w klimat każdego pomieszczenia, szczególnie, jeżeli będzie ono wykończone w stylu rustykalnym czy też boho.

Parapety drewniane

wykonujemy je zwykle z drewna sosnowego, dębowego lub bukowego, ale na specjalne zamówienie Klienta, projektujemy również takie z gatunków egzotycznych. Drewno odpowiednio klejone warstwowo będzie stosunkowo trwałe, chociaż należy pamiętać, że taki parapet należy co jakiś czas konserwować. Mimo wszystko, drewno niesie za sobą niezastąpioną, domową aurę, która wywołuje nastrój rodzinnego klimatu, świetnie podkręcający charakter wielu pomieszczeń.

Wszystkie wymienione wyżej materiały, posiadają swoje niekwestionowane walory estetyczne, które można dopasować do praktycznie każdego stylu aranżacyjnego. Zarówno warianty kamienne jak i drewniane, występują bowiem w bogatej gamie barw, z różnego rodzaju wykończeniami. Nasi fachowcy pomogą Państwu w doborze odpowiedniego surowca, koloru, kształtu oraz wymiaru, tak aby produkt finalny idealnie dopasował się do Państwa upodobań. Nasze wysokiej jakości parapety, stanowią elementy dekoracyjne zarówno domów prywatnych, jak i budynków użyteczności publicznej już od 2000 roku. Zaufaj naszemu doświadczeniu i umów się na spotkanie już dziś!